Skip to main content

 

Trochę na przekór słynnego “Święta, święta i po świętach”, bo jak wiadomo – mamy Oktawę, nasze świętowanie trwa, mamy dla Was propozycję, by to świętowanie nabrało konkretnego kształtu, by był to czas pełen Ducha!

 

ZDRAPKA Z DUCHEM

Znana jest nam już od kilku lat Zdrapka Wielkopostna, ostatnio pojawiła się także Zdrapka Adwentowa. Tym razem zupełna nowość. “Zdrapka z Duchem“, która przygotowuje na Uroczystość Zesłania Ducha Świętego. Brzmi jak wyzwanie? Tym bardziej zachęcam!

Na każdy dzień przewidziana jest modlitwa św. Augustyna i małe zadanie. Dzięki tej Zdrapce każdy dzień okresu wielkanocnego będzie jak święto 🙂 I najważniejsze: “Zdrapka z Duchem” ma zadania do 23 maja, ale wystartowała już w Wielkanoc, więc to ostatni moment, by wejść w nią na całego. Nie jest też tajemnicą, że zostało nam już tylko kilkadziesiąt sztuk tych właśnie zdrapek, więc warto pospieszyć się z ich zakupem!

 

WIOSENNY POWIEW NOWOŚCI

Być może w kwietniu spodziewalibyśmy się już iście wiosennej aury, tymczasem za naszymi oknami – śnieżyce! Na przekór tej szalonej pogodzie zadbaliśmy powiew świeżości w naszym sklepie – to publikacje wydawnictwa “Bratni Zew”.

Pierwsza z nich to wciągający poradnik dla tych, którzy szukają swojej drogi duchowej. “Piąta droga. W poszukiwaniu swojej duchowości” to szansa na poznanie kilku dróg rozwoju wiary u różnych świętych. Można powiedzieć, że to niejako drogowskaz, baza, punkt wyjścia do przemyślenia, jak chcę, by wyglądała moja wiara.

Kolejna książka to okazja do poznania Wenantego Katarzyńca. Co to za niezwykła postać! Rewelacyjny orędownik zwłaszcza w sprawach finansowych, ale też dla poszukujących pracy czy chociażby zdających egzamin na prawo jazdy. Książka “Bóg zadziałał w moim życiu… dzięki Ojcu Wenantemu” jest pełna świadectw opowiadających o skuteczności tego franciszkanina. Kilka z nich możesz przeczytać w tym artykule. Kto jeszcze go nie zna, niech nadrabia zaległości.

Mamy także propozycję dla osób, które na dźwięk słowa “mistyka” myślą “to nie dla mnie”. Ks. Karl Rahner, niemiecki teolog, jezuita, powiedział, że “Chrześcijanin jutra będzie albo mistykiem, albo nie będzie go wcale”. Jak zabrać się do mistycznego przeżywania wiary? Trzeba do tego zaangażować wszystkie swoje zmysły. Jak być naprawdę obecnym: widzieć, słyszeć, dotykać, smakować, upajać się ciągle nowym zapachem chwili – o tym mówi książkaMistyka chwili. Czas i obietnica“.

 

DLA NAJMŁODSZYCH

I jeszcze jeden, nieco zaskakujący może temat. Jak wiemy, póki co najmłodsi wciąż pozostają w domach, przeżywając lekcje zdalne przykuci do komputerów. To dobry moment, aby polecić kilka książek właśnie dla nich.

Jedna z nich to “Biblia Komiks” – w tej formie Pismo Święte ma szansę dotrzeć do dzieci i młodzieży, którzy wyrośli już z kolorowych książeczek wieku dziecięcego, a nie sięgnęli jeszcze po Biblię w klasycznym wydaniu. Świetnie sprawdzi się dla dzieci już czytających, ma też piękną szatę graficzną. Moim zdaniem to też dobry pomysł na prezent z okazji I Komunii Świętej.

Dla dzieci, które dopiero zaczynają czytać lub czytają jeszcze z pomocą dorosłych polecam trzy książeczki z serii “Poznaję swoją wiarę” – o Mszy Świętej, o bohaterach Biblii oraz o Arce Noego. Nie są to zwykłe książeczki a zeszyty kreatywne z tekstem do uzupełniania, naklejkami, łamigłówkami i kolorowankami. Jestem przekonana, że spodoba się już 3-latkom! Oczywiście na naszej stronie można zobaczyć, jak wyglądają te książeczki w środku.

I ostatnie polecenie – niełatwe, ale na pewno ważne w kontekście wciąż trwającej epidemii. Na książkę “Dziadek Franek” warto by zwróciły uwagę osoby, które w swoich rodzinach doświadczyły w ostatnim czasie (lub mogą doświadczyć) straty bliskich – nie tylko dziadków. To ciepła i mądra opowieść o relacjach rodzinnych, o potrzebie szczerej rozmowy nawet na najtrudniejsze tematy, o tym, jak wspólnie z dziećmi dzielić radości życia i jego smutki.

Książka ta pokazuje, że przemijanie i spotkanie ze śmiercią są wpisane w ludzkie życie, że nie jest to temat, który trzeba przed dziećmi ukrywać. przed którym należałoby je chronić. Warto, by przeczytały ją dzieci oraz dorośli. Może być to duża pomoc dla rodzin z małymi dziećmi, doświadczającym bólu rozstania z bliską osobą.

 

Warto pamiętać, że w naszym sklepie przy zamówieniu powyżej 100 zł dostawa do kiosku RUCH-u jest za darmo. Podobnie ma się sprawa z dostawą do paczkomatu – od 120 zł i paczkami kurierskimi – od 150 zł. Ta informacja może przydać się zwłaszcza przy zamówieniach grupowych.

Zapraszamy po Dobroci!