Skip to main content

Dzień dobry!

Czy wiedzieliście, że dziś Światowy Dzień Dobroci? Z tej okazji ogłaszamy “Weekend dobroci”! To oznacza, że dobroci w Dobrociach znajdziecie w atrakcyjnej cenie! Choć pamiętajcie… życzliwym warto być nie tylko od święta! U nas zawsze sklep pełen wartościowych produktów! 

Każdy wie, że życzliwym i miłym dla innych warto być nie tylko od święta! Choć wiadomo, na co dzień różnie z tym bywa… Właśnie dlatego z pomocą przychodzi Światowy Dzień Dobroci, który stawia przed nami kilka wyzwań i składnia do zrobienia rachunku sumienia z codziennej dobroci… 

Po pierwsze – bądź miły!

Nigdy nie wiesz, z czym mierzy się drugi człowiek. Niby prosta rzecz, a tak wiele może zmienić w codziennym funkcjonowaniu. Każdy z nas niesie ze sobą pewien bagaż emocjonalny, trudne doświadczenia, może nierozwiązane sprawy, czy wyrzuty sumienia… Właśnie dlatego – daj z siebie nieco życzliwości! Być może twój uśmiech, dobre słowo, czy krótka rozmowa wprowadzą choć odrobinę słońca w zachmurzony dzień tego napotkanego człowieka? Dobroci nigdy za wiele! 

Po drugie – nieś pomoc!

Jednym z wielu znaczeń przymiotnika “dobry” jest stwierdzenie “skłonny do pomocy”. To oznacza, że jeśli chcesz prawidłowo świętować “Światowy Dzień Dobroci”, musisz być otwarty na pomoc! Tak, tak – nie wymigasz się! Czasami wystarczy przysłowiowy “wdowi grosz”, wniesienie sąsiadce zakupów na piętro, a może krótka modlitwa za kogoś, kto szczególnie potrzebuje modlitwy? Sposobów na niesienie pomocy jest wiele – wybierz swój i działaj! 

Po trzecie – szukaj dobroci w Dobrociach!

A jeśli szukasz inspiracji, bądź sposobów na to, jak wydobyć dobro ze swojego życia – daj sobie szansę! Dobroci.pl powstały z pragnienia, by otaczały Cię rzeczy ważne i wartościowe. Takie, które stają się ozdobą domu i biblioteczki.

Dobroci.pl to przede wszystkim same najsmakowitsze „kąski czytelnicze”, oferowane przez wydawnictwo Stacja7. Ale nie tylko – to także wyjątkowe przedmioty, które niosą ze sobą inspirację do zmiany oraz nadzieję na lepsze i pełniejsze życie, przesycone pięknem, które płynie z Ewangelii. Po prostu dobroci.pl.! Kupując w Dobroci.pl aktywnie wspierasz rozwój Stacji7. Dzięki Tobie możemy stawać się coraz lepsi! 

Dziś masz szczególną okazję, by szukać dobrego źródła inspiracji, bowiem dobroci w Dobrociach znajdziesz w atrakcyjnej cenie. A teraz – konkrety! Oto książki, które przez cały weekend są w promocji. Zainspiruj się już dziś! 

30 scen z życia Maryi 

Uosobieniem dobroci niewątpliwie jest Matka Boża i to właśnie jej poświęcona jest książka pt. “30 scen z życia Maryi”. Dlatego, jeśli chcesz świętować dzień dobroci, w twojej biblioteczce nie może zabraknąć tej pozycji! Tym bardziej, że w życiu Matki Bożej wiele jest scen, które łudząco mogą przypominać twoją codzienność – twoje troski i radości. Dlatego da sobie szansę odkryć Maryję na nowo i… zaprzyjaźnić się z nią, jak z naprawdę dobrą kumpelą.

KUP KSIĄŻKĘ >>>

Teologia Tolkiena 

Jeśli myślisz, że w świecie “Władcy Pierścienia”, czy “Hobbita” nie ma miejsca na nutkę dobroci, mylisz się! Na wszystkie twoje wątpliwości odpowie ks. Staszek Adamiak – autor, na co dzień rektor Wyższego Seminarium Duchownego w Toruniu, człowiek-encyklopedia, pasjonat historii i znawca literatury. Wyrusz w fascynującą podróż do świata Śródziemia i odkryj chrześcijańskie prawdy wiary na nowo. Jesteś gotowy? 

KUP KSIĄŻKĘ >>>

Siła nadziei 

Jeśli w twoim życiu dużo jest poczucia bezsensu i beznadziei, a pozytywów ciężko się doszukać, przeczytaj “Siłę nadziei”! Ta pozycja wyrwie cię z tej apatii i zachęci cię do prawdziwego poszukiwania dobroci w swoim życiu. Warto po nią sięgnąć tym bardziej, że wielkimi krokami zbliża się Adwent, czyli czas wielkiego oczekiwania na przyjście Dzieciątka, a z drugiej strony na przyjście Jezusa w dniu ostatecznym. Dlatego spójrz w tym wyjątkowym czasie na swoje “tu i teraz” i zacznij żyć “siłą nadziei”. Daj się pokrzepić dzięki słowom o. Badeniego! 

KUP KSIĄŻKĘ >>>

Bóg zadziałał w moim życiu 

Z dobrocią bez dwóch zdań związana jest postać o. Wenantego, którego nie wszyscy dobrze znają… A powinni, bo jego osoba jest niezwykle ciekawa. Słynął z tego, że małe, proste rzeczy, na pozór zwyczajne, potrafił przemienić w prawdziwe dobroci! Książka, którą wam dziś polecamy opowiada o łaskach, które zostały wyproszone za wstawiennictwem tego wyjątkowego sługi Bożego. Być może dostrzeżesz w nim swojego orędownika w trudnych sprawach? Podobno szczególnie skuteczny jest w problemach finansowych. 

KUP KSIĄŻKĘ >>>

Mistyka chwili 

Dobroci możesz znaleźć także w… mistyce! Naucz się, jak być naprawdę obecnym: widzieć, słyszeć, dotykać, smakować, upajać się ciągle nowym zapachem chwili! Wyrusz w podróż po świecie mistyki, której celem jest doświadczenie Boga! Wiara to nie tylko te kilka minut (oby jak najwięcej!) poświęconych dziennie na modlitwę, to także przeżywanie obecności Boga w codzienności, w tym co widzimy, słyszymy i czujemy. To jak, dasz się przekonać na czas spędzony z Mistyką chwili? 

KUP KSIĄŻKĘ >>>

Powrotna droga do Ciebie

Nie ma lepszych dobroci na tym świecie, jak tylko uwierzyć w to, że nosisz w sobie najlepszą wersję siebie. Jeśli w to uwierzysz, twoje życie, relacja z Bogiem zmieni się diametralnie! Jeśli jeszcze nie jesteś pewien, że w tobie jest największa, a zarazem najpiękniejsza siła – ta książka zdecydowanie jest dla ciebie! Pokaże ci ona, kim tak naprawdę jesteś i pomoże ci zaprzyjaźnić się z samym sobą, zrozumieć i zaakceptować swoje słabe i mocne strony. Zawalcz o siebie z książką “Powrotna droga do ciebie”! 

KUP KSIĄŻKĘ >>>

Piąta droga

Ojcowie Pustyni, Teresa od Jezusa, Jan od Krzyża, Teresa od Dzieciątka Jezus i Maksymilian Maria Kolbe – te osoby zainspirują cię do działania dobroci! To ten dzień, byś odkrył swoją własną drogę prowadzącą do Boga. I bonus! Po tej lekturze zachęcisz też do tego innych! Już dziś pozwól Bogu wejść w twoje życie, w twoją codzienność!

KUP KSIĄŻKĘ >>>

A teraz… coś dla najmłodszych! Zrealizuj 1 punkt z wskazówek na Światowy Dzień Dobroci. Bądź życzliwy wobec swoich małych bliskich i podaruj im lektury, które poza wciągającą fabułą, przedstawią im chrześcijańskie wartości w przystępnej formie. 

Miło mi, jestem Antoni

To przepięknie ilustrowana opowieść o św. Antonim z Padwy. Idealna dla najmłodszych. To Historia Antoniego, młodego franciszkanina gotowego udać się na koniec świata, by tylko głosić Ewangelię, czyli działać dobroci! Istnieje portugalska tradycja wzywania św. Antoniego, aby odnaleźć zagubioną rzecz – podobno szybciej spełnia prośby, jeżeli obieca mu się kilka groszy na rzecz biednych 

KUP KSIĄŻKĘ >>>

Dziadek Franek 

Historia dziadka Franka to doskonała okazja do podzielenia się dobrocią i wsparciem z innymi! Dlaczego? Dochód z książki przeznaczony jest na budowę Hospicjum Proroka Eliasza – to niezwykłe wsparcie opieki nad nieuleczalnie i przewlekle chorymi. Ponadto książka uczy, że rozmowy na najtrudniejsze tematy mogą w rodzinach działać prawdziwe cuda! To doskonała lektura, by czytać je razem z dziećmi i uczyć, jak budować silne i piękne relacje międzyludzkie. Co ważne – książka obrazuje nie tylko, jak dzielić radość, ale także pokazuje, że życie ma drugą stronę medalu – smutek. Pokazuje, że przemijanie i spotkanie ze śmiercią są wpisane w ludzkie życie. 

KUP KSIĄŻKĘ >>>

Mamy też dobroci dla miłośników ebooków! 

Szósta Rano

Jeśli szukasz radości w codzienności i potrzebujesz konkretnej motywacji, by cieszyć się każdą chwilą – łap za codzizennik “Szusta Rano”. To dawka pozytywnej energii, a przede wszystkim ogromna dawka dobroci, która sprawi, że z każdego dnia nauczysz się wyciągać lekcje, a przede wszystkim spełnienie! To tylko dwie minutki dziennie, a mogą sprawić, że z radością wstaniesz rano z łóżka, wypijesz kawę i zaczniesz nowy dzień z nową motywacją. Gotowy na pozytywnego kopniaka od o. Adama Szustaka? 

KUP EBOOK >>>

30 scen z życia Maryi 

KUP EBOOK >>>

Teologia Tolkiena

KUP EBOOK >>>

Siła nadziei 

KUP EBOOK >>>