Skip to main content

 

Świętość kojarzy Ci się z nudą, wielkim poświęceniem i godzinami modlitw? Chcesz jedynie „załapać” się na Czyściec? A może Twoje życie jest pasmem grzechów i upadków? Ksiądz Piotr Pawlukiewicz ma na to gotową receptę. 

 

Głowa wysoko

“Wstań” to lektura napisana w humorystycznym stylu, pełnym anegdot i zabawnych przykładów. Ksiądz Piotr pokazuje wyjścia z sytuacji beznadziejnych i rzekomo przegranych. Posługując się słowami św. Jana Bosko, motywuje nas do radykalnej odwagi, która jest ścieżką poznania siebie, swojej wartości i życia PEŁNIĄ.

Nie jesteśmy stworzeni do zastoju, nudy i przeciętności. Ksiądz Piotr przypomina, że pochodzimy z innego świata, a nasze upadki i słabości to okazje do wzrostu i nabrania dystansu. Mamy zobywać Niebo gwałtownością z dumnie podniesioną głową i radością w sercu na 100%. 

 

Wiele rodzajów kanapy

Książka jest przeglądem emocji, jakie targają każdym człowiekiem i ujawniają się w życiowych sytuacjach. Możemy je przerobić na Boży sposób i odkryć zupełnie nowe pokłady mocy.Wymaga to od nas decyzji i pracy, wstania z kanapy i innych wygodnych mebli, jednak warto ten trud podjąć. Ks. Pawlukiewicz przestrzega przed lansowanym obecnie  stereotypem świętości. Święty nie jest niedoścignionym bezgrzesznym ideałem.

To człowiek taki sam jak my – pełen słabości i kruchy z zewnątrz, a w środku pałający zachłannością Nieba. Wyjściem ze stanu grzechu jest często mocny upadek, który staje się trampoliną ku świętości. Musimy nie raz doświadczyć tego bólu, aby urodzić się na nowo. Bóg nie potrafi dawać mało, zatem nie obawiajmy się prosić o wiele, narzucajmy się z naszymi dobrymi pragnieniami. Ksiądz Pawlukiewicz mówi jasno:

„Albo dziś jestem święty, albo nie jestem – nie ma tu opcji środkowej, to mój wybór. Istniejemy nie po to, aby dostawać trójki. Jesteśmy powołani do piątki, a nawet szóstki!”

Oprócz trafionych i mądrych treści książka rozbawia również ilustracjami, stworzonymi przez Dayenu Design. Polecam.

Ania Leszczyńska


 

Polecane produkty