Skip to main content
Dzień dobry!
Już wkrótce Dzień Chłopaka! To dobra okazja, by sprawić prezent nie tylko chłopakowi, ale także bratu, przyjacielowi, synowi, mężowi.
Moglibyśmy na ten dzień polecać Wam ogrom tytułów, ale niech wystarczy 7 – bo kto by to wszystko czytał! Na wszystkie poniżej opisane książki robimy promocję z okazji Dnia Chłopaka. Jeśli zamówicie książki do końca weekendu, powinny zdążyć przyjść do Was przed tym świątecznym dniem.
Kiedy myślimy o idealnej lekturze dla mężczyzn, to pierwszy przychodzi na myśl Męski Modlitewnik – ale wciąż jest on w trakcie tworzenia, dlatego pamiętajcie, że możecie nas wspierać, a teraz przejdźmy do książek, które już zostały wydane 🙂
Dzikie serce – to bezapelacyjnie must have w biblioteczce każdego chłopaka i mężczyzny. Po tej lekturze można lepiej zrozumieć, skąd biorą się pewne zachowania, czym właściwie mężczyźni różnią się od kobiet i jak mądrze budować swoją męskość. I to wszystko z Panem Bogiem. Lektura obowiązkowa – i to nawet nie tylko dla panów!
Dla tych, którzy woleliby coś duchowego – “O naśladowaniu Chrystusa”. Jedna z topowych jeśli chodzi o rozwój duchowy, budowanie relacji z Panem Bogiem. Polecamy także paniom!
Dla tych, którzy lubią historie z życia wzięte – “Nie jesteś skazany” – czyli opowieść o Grzegorzu, który 12 lat spędził w więzieniu i tam się nawrócił. A zaczęło się od kupienia za za szlugę… Biblii. Podczas czytania tej książki będziecie ze zdziwieniem kręcić głową, jak niesamowicie może potoczyć się życie człowieka.
Mamy też książkę “Tylko dla mężczyzn” – która pomaga lepiej zrozumieć kobiety. Jak z nimi rozmawiać, jak je rozumieć, o co właściwie im chodzi? Znalezienie odpowiedzi na te pytania wymaga czasu, ale ta niewielka książeczka może go naprawdę znacznie skrócić. Polecamy tę lekturę na każdym etapie związku, nawet małżeństwom z długim stażem!
Tym, którzy przeżywają kryzysy, polecamy przy okazji tego świątecznego dnia sięgnąć po książkę “Na zawsze razem”. Podzielone na kolejne tygodnie i dni teksty prowokują do refleksji i pomagają w odkryciu odpowiedzi na najbardziej fundamentalne pytania: Dlaczego tu jestem? Czym jest miłość? Czym jest małżeństwo? Co zagraża naszej miłości?
I tu dygresja, może już wiecie – takie pytania padają w ankiecie dot. zakładania małżeństwa i rodziny, którą Stacja7 przeprowadza w ramach Projektu Rodzina. Jeśli jeszcze nie braliście w niej udziału, bardzo zachęcamy. Już ponad 200 osób napisało swoje kilka zdań w tym badaniu.
Na koniec jeszcze 2 tytuły. Dla tych, którzy jeszcze są dalecy od małżeństwa – “Poszukiwana, poszukiwany”. To poradnik dla singli, ale proszę nie spodziewać się cudownych recept na to, jak znaleźć kogoś do kochania. Co w takim razie można w nim znaleźć? Niech wyjaśni to fragment wiadomości od jednej z czytelniczek. “Ta książka zmienia myślenie. Daje do wykonania konkretne zadania, które pomogą jeszcze bardziej poznać samego siebie. Co mi szkodzi spróbować?”.
I jako ostatnią polecamy książkę bez związku z jakimkolwiek związkiem – sprawdzi się jako prezent dla każdego mężczyzny. “Z braku rodzi się lepsze” – to wywiad z ks. Piotrem Pawlukiewiczem, ostatni, jakiego udzielił niedługo przed swoją śmiercią. Wywiad rzeka, a raczej, jak powiedział ks. Piotr, wywiad strumyk. Ksiądz, którego naśladowali – i naśladują do dziś – także inni księża. Rekolekcjonista, który swoimi kazaniami pomógł setkom tysięcy osób w wyjściu z wielu problemów, autor przełomowego dla wielu ludzi nauczania “Seks – poezja czy rzemiosło?”. Ten wywiad naprawdę warto przeczytać.
Jest tego trochę, ale z pewnością będziecie chcieli obdarować różnych mężczyzn, stąd  przekrojowo polecamy 7 różnych tytułów. Wszystkie w promocji i przypominamy, że przy większych zamówieniach (powyżej 100 zł) macie już darmową wysyłkę!
Dobrego świętowania!