Skip to main content

Dziś mamy dla Was 2 zapowiedzi, jedną szczerą prośbę i trochę poleceń. Zaczniemy od tego, co aktualnie dzieje się w naszym wydawnictwie. Szykujemy dla Was dwie nowe książki!

Pierwsza z nich już jest w drukarni i wkrótce ujrzy światło dzienne. “Ojciec wolnych ludzi” to książka wyjątkowa i naszym zdaniem lektura obowiązkowa przed 12 września – bo wtedy tytułowy bohater, kard. Stefan Wyszyński, zostanie ogłoszony błogosławionym Kościoła. Można pokusić się nawet o stwierdzenie, że jeśli mielibyście przed tą datą sięgnąć po jedną książkę o Prymasie Tysiąclecia, to niech to będzie właśnie ta.

Co w niej znajdziecie? To wciągająca opowieść oparta na faktach z życia kard. Wyszyńskiego, w nowej odsłonie i z „bonusem” dla młodych, dzięki któremu można poznać nauczanie Prymasa. O książce zaczęło być już głośno, możecie posłuchać, co mówi o niej nasza Prezes Wydawnictwa oraz red. nacz Stacji7 Aneta Liberacka w wywiadzie dla Radia Plus.

W piątek, 30 lipca, ruszyła przedsprzedaż tej książki – i będzie ona dostępna póki co oczywiście tylko w naszym sklepie 🙂

Druga nowość, jaką szykujemy, to “Męski modlitewnik. Przygotowujemy pomoc duchową dla mężczyzn. Na każdy dzień myśl przewodnia, rozważanie, krótka modlitwa i konkretne, małe zadanie do wykonania. Prostota małych kroków to duch tej publikacji!

Książka ta zapowiada się znakomicie. Zresztą – docierają do nas pierwsze rozważania od księży i zakonników i możemy Was zapewnić – że takiej książki na rynku, dedykowanej samym mężczyznom, jeszcze nie ma.

Będziemy jednak z Wami szczerzy. Aby ją wydać, potrzebujemy wsparcia. Za nami już niemal 30% zrzutki na Męski Modlitewnik. Jeśli tylko macie możliwość – nie ograniczajcie się w hojności 🙂 A jeśli nie macie możliwości, dajcie znać swoim znajomym o tej zrzutce. Jestem pewna, że uda nam się razem zebrać potrzebną kwotę na wydanie książki. Dzięki temu będzie to nasze wspólne dzieło, nasz Modlitewnik!

A z poleceń wydawniczych – tak jak w tytule – chcemy Wam przypomnieć (bo nie zawsze o tym wspominamy), że w naszym sklepie można kupić nie tylko książki papierowe, ale także ebooki – najlżejsze lektury!

Mamy w Dobrociach np. dwa ebooki w bardzo małej cenie – po 5 zł. To podręczne modlitewniki do korzystania w potrzebie: Modlitewnik wakacyjny i Modlitewnik w sprawach beznadziejnych (który sprzedaje się w setkach egzemplarzy!). Te modlitewniki można otworzyć na komputerze, na czytniku i na telefonie, więc naprawdę można je mieć zawsze ze sobą.

Wśród pozostałych ebooków szczególnie polecamy – “Weź i się módl”. To książka, która powstawała w naszym Wydawnictwie przez ponad rok. Setka księży i zakonników pisała rozważania, siostry franciszkanki pisały modlitwy… Po wydrukowaniu efekt był zachwycający, ale kiedy zobaczycie to w wersji czytnikowej – przepadniecie! Zdecydowana większość rozważań mieści się bowiem na jednym wyświetlaczu czytnika. Wyobrażacie sobie, jaka to wygoda? Nie musicie przytrzymywać zamykających się stron, możecie położyć czytnik lub telefon przed sobą i powoli czytać rozważanie, modlitwę. Zrobić rachunek sumienia. Zapewne wiele osób doceni ten format.

Polecamy także – i nie tylko pod względem długości wpisów – “30 Scen z życia Maryi”. Myślę, że to dobra lektura na sierpień, a nawet poleciilibyśmy sięgnąć po nią w czasie pielgrzymki. Zobaczcie to oczyma wyobraźni: docierasz na nocleg, szykujesz namiot i tuż po grupowym Apelu Jasnogórskim na kilka minut bierzesz do ręki telefon z książką i spotykasz się z historią jednej z kobiet, która doświadczyła tych samych uczuć, co Maryja. To nawet dobry pomysł na rozważania przed pielgrzymkową modlitwą różańcową. Zaproponujcie to swoim przewodnikom!

Jako ostatnią polecamy książkę, która w korzystaniu jest o wiele, wiele lżejsza w wersji elektronicznej niż papierowej. To “Jutro Niedziela”. Znacie doskonale tę publikację – kto czytał, ten wie, jak bardzo pomaga ona świadomie i z zaangażowaniem przeżyć niedzielną Mszę. W ebooku  zastosowano pewne sprytne rozwiązanie dotyczące lektury. W wersji papierowej czytania znajdują się na marginesie, blisko komentarzy, które je wyjaśniają. W wersji elektronicznej najpierw podane są czytania, a potem komentarze.

Można tu zobaczyć dwie szanse. Po pierwsze – nawet jeśli uda się komuś przeczytać przed Mszą same tylko czytania, to już będzie inne przeżywanie Eucharystii, bo Słowo będzie się słyszeć kolejny raz. Po drugie – można podzielić lekturę tej analizy czytań: w sobotę wieczorem przeczytać czytania, a w niedzielę – tuż przed Mszą – samą analizę. Sam decydujesz, jak czytasz. I o ile lżej zabrać ze sobą na wakacyjny wyjazd czytnik, tablet, telefon niż 600-gramową książkę! (którą polecamy nie mniej mocno, bo jednak – jest po prostu pięknie wydana i naprawdę świetnie sformatowana).

Oczywiście mamy jeszcze inne książki w wersji elektronicznej. Wszystkie znajdziecie tutaj (łącznie: 14 tytułów).

Miłego czytania! 🙂