Skip to main content

Czy znasz postać o. Wenantego Katarzyńca?

..
Był franciszkaninem, zasłynął jako wychowawca młodych zakonników, kaznodzieja, spowiednik, a po śmierci jako skuteczny orędownik u Boga. Jego życie związane było szczególnie ze Lwowem, Krakowem i Kalwarią Pacławską. Poprzez codzienne zawierzanie się Chrystusowi, przykładne życie zakonne i osobistą modlitwę sam wzrastał w przyjaźni z Bogiem, którą potrafił dzielić się z wiernymi. Głoszonym słowem Bożym pobudzał serca i umysły, nawracał i dopominał się wierności Kościołowi, pouczał i utwierdzał wiarę. 
.

O. Wenanty Katarzyniec jest niezawodnym orędownikiem w sprawach i trudnościach związanych z pracą, finansami czy spłatą kredytu.

..

O jego świętości przekonany był jego przyjaciel, o. Maksymilian Maria Kolbe. On sam też przekonał się o skutecznym wstawiennictwie o. Wenantego, kiedy miał kłopoty finansowe w związku z wydaniem pierwszego numeru Rycerza Niepokalanej. To on jako pierwszy zachęcał do podjęcia starań o beatyfikację o.Wenantego.

Nie każdy może czynić rzeczy nadzwyczajne, ale każdy może spełniać swoje obowiązki.
o. Wenanty Katarzyniec

..
Współczesny czytelnik odkryje w treści ojca Wenantego wartość zjednoczenia człowieka z Bogiem, dokonującego się w sposób wolny w ludzkiej duszy. Proponując czytelnikom drogę współpracy z łaską oraz wierność w najdrobniejszych sprawach dnia codziennego, franciszkanin zaprasza także i dziś do ścisłej przyjaźni z Bogiem. 

 

 


..
19,90 zł
.
.
Książka ta jest dokładnym opisem życia sługi Bożego o. Wenantego Katarzyńca. 
Zawiera ponadto zdjęcia z miejsc, w których żył, oraz wybrane dokumenty archiwalne, jak świadectwo chrztu czy świadectwo dojrzałości.
.

.

[button link=”https://dobroci.pl/produkt/wenanty-katarzyniec-365-dni-ze-sluga-bozym/?utm_source=wpis.blog.dobroci&utm_medium=link” newwindow=”yes”] zobacz[/button]
.
..

.

 

..
12,90 zł

..

.
Zastanawiająca jest skuteczność wstawiennictwa o. Wenantego Katarzyńca. Co tak podoba się w nim Bogu, że wysłuchuje jego próśb? 
Ten skromny franciszkanin potraktował z całą powagą swoje powołanie. Wskazania Ewangelii były dla niego nie jedną z opcji, ale prawdą, którą przyjął za swoją.
.

.

[button link=”https://dobroci.pl/produkt/wenanty-katarzyniec-zwyczajne-zycie-niezwykly-czlowiek-biografia/?utm_source=wpis.blog.dobroci&utm_medium=link” newwindow=”yes”] zobacz[/button]
.
.

Książeczka z zakładkami – Myśli o. Wenantego Katarzyńca

6,50

..Książeczka z myślami o. Wenantego Katarzyńca zawiera siedem zakładek, które można rozdzielić. Wybrane myśl o..Wenanatego to m.in.:

..– Znośmy cierpliwie to, co i tak – mimo niecierpliwości naszej – znosić musimy.
..– Będę starał się żyć tak, jakby ten dzień był ostatnim w moim życiu...

 

.[button link=”https://dobroci.pl/produkt/ksiazeczka-z-zakladkami-mysli-wenantego-katarzynca/?utm_source=wpis.blog.dobroci&utm_medium=link” newwindow=”yes”] zobacz[/button]

 


 

Dobroci.pl logo

Serdecznie pozdrawiam!
Agnieszka ze sklepu Dobroci.pl
511 827 700
[email protected] 
Stacja7.pl