Skip to main content

Dzień dobry bardzo!

Dziś dzielimy się z Wami bardzo miłą wiadomością! Nasza książka, “Ojciec wolnych ludzi” trafiła na listę lektur szkolnych! Uczniowie w całej Polsce będą mogli w ramach programu szkolnego przeczytać książkę o Prymasie Wyszyńskim. Niezmiernie nas to cieszy, bo jego postać jest nam bardzo, bardzo bliska i od dłuższego czasu staramy się na portalu Stacja7 pokazywać, że naprawdę warto poznać lepiej kard. Stefana Wyszyńskiego.

W dodatku wiadomość o zatwierdzonej liście lektur przyszła do nas w przeddzień premiery książki! Ojciec wolnych ludzi” jest już u nas, na Ostatniej i wysyłamy do Was pierwsze egzemplarze, zamówione w przedsprzedaży. Trzeba przyznać, że książka na żywo wygląda jeszcze lepiej, niż można by się spodziewać. Elegancka, czarna okładka, rewelacyjna grafika (ukłony dla naszej Agnieszki!) i niemal 600 stron z Prymasem.

I to nie tylko “nasza” książka. Patronują jej Archidiecezja Warszawska, Radio Plus, Poranek Rozgłośni Katolickich “Siódma – Dziewiąta”, Stowarzyszenie Przyjaciół Szkół im. Prymasa Wyszyńskiego, Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży i Muzeum Jana Pawła II i Prymasa Wyszyńskiego.

Myślę, że nie będzie przesadą stwierdzenie, że to jedna z najważniejszych naszych książek w tym roku. W roku, w którym mija 120 lat od narodzin Prymasa, 40 lat od jego śmierci i w roku, w którym Kościół ogłasza go błogosławionym (to już 12 września!).

Niezwykłe jest też to, jak bardzo uniwersalna jest to książka. Niech nie zwiedzie Was fakt, że pojawia się na liście lektur szkolnych. Zdecydowanie warto, by sięgnęli po nią także studenci, dorośli, a także Ci, którzy pamiętają jeszcze Prymasa ze swoich lat młodzieńczych.

Naszym zdaniem to najlepsza lektura, by przygotować się do jego beatyfikacji i poczuć, jak ważne jest dla nas wszystkich to wydarzenie. Dla nas – wierzących i dla nas – Polaków.

Cieszymy się, że możemy promować książkę “Ojciec wolnych ludzi” w ramach obchodów odzyskania niepodległości oraz odbudowy polskiej państwowości ze wsparciem Ministerstwa Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu.

I choć “Ojciec wolnych ludzi” to teraz dla nas numer 1, to jeszcze ukradkiem udało nam się przygotować kolejny modlitewnik dla Was – w wersji elektronicznej.To Modlitewnik na dobranoc. 49 modlitw na wieczorne rozmowy z Panem Bogiem. Dla tych, którzy mają na modlitwę 3 minuty i dla tych, którzy mają cały kwadrans. Na 7 dni tygodnia teksty krótsze i dłuższe, trochę Brewiarza, trochę modlitw świętych i błogosławionych, a nawet trochę pieśni. Przygotowany tak, by można było z niego korzystać nawet na telefonie. I w cenie takiej, że trudno jej odmówić!

Na koniec jeszcze raz (i pewnie nie ostatni) zapraszamy do wsparcia wydania naszej kolejnej publikacji – Męskiego Modlitewnika. Zbliżamy się – dzięki Wam, naszym najlepszym czytelnikom – do połowy zrzutki!

Zapraszamy do wypełnienia koszyków dobrą lekturą!