Skip to main content

…a co za tym idzie, niedzielna Msza święta?

Czy robisz coś w tym kierunku, by lepiej zrozumieć Słowo, które będzie czytane w trakcie mszy? Liturgia Słowa to klucz do naszego życia i naśladowania Boga. Czytając Biblię mamy szansę poznać wiele odpowiedzi na nurtujące nas problemy dnia codziennego. W Słowie znajdujemy pocieszenie, pokrzepienie, siłę.

Na każde spotkanie, na które się wybieramy, trzeba się w pewien sposób przygotować. Gdy planujemy spotkanie z przyjaciółką, wybieramy razem do jakiej kawiarni się udamy, czy pójdziemy na spacer, a może do kina? Robimy przegląd ciekawych wydarzeń, w których możemy uczestniczyć razem. Idąc na rozmowę o pracę spisujemy sumiennie CV, by nie pominąć naszych doświadczeń i kompetencji zawodowych, zaznajamiamy się z informacjami o firmie, do której aplikujemy, by móc choć w kilku zdaniach coś o niej opowiedzieć. Zapraszając do siebie gości na urodzinowy obiad robimy listę zakupów, sprzątamy mieszkanie, gotujemy, pieczemy ciasto. Robimy więc wiele czynności do momentu, dopóki nie nastąpi spotkanie z drugim człowiekiem. I tak właśnie podobnie możemy podchodzić do niedzielnej Mszy Świętej, na której przecież spotykamy Boga. W Jego Słowie, i przede wszystkim, twarzą w twarz, podczas Eucharystii.

Dobrze, gdy w niedzielę odpoczywamy, łapiemy oddech, spędzamy czas z najbliższymi. Ale czy dobrze, jeśli ten dzień przecieka nam przez palce i nic dobrego z niego nie zapamiętujemy? Od wielu lat Stacja7 ma na to sposób! Dzięki serii książek Jutro Niedziela możemy wyjątkowo przygotować się do świętowania najważniejszego spotkania w każdym tygodniu! Analiza niedzielnego Słowa pomoże nam odkryć geniusz Słowa Bożego, ukryty w Liturgii.

Aneta Liberacka we wstępie do książki Jutro Niedziela Rok C, napisała:

Odkrywając Słowo, dochodzimy do całkowitego przekonania, że nie ma w życiu takiej sytuacji, która nie byłaby opisana w Piśmie Świętym. Odnalezienie klucza do Słowa, oznacza odnalezienie klucza do naszego życia. (…) Zaufanie Słowu, wiąże się z ryzykiem ale tylko to zaufanie daje gwarancję prawdziwego życia”.

Jeśli jeszcze nie mieliście okazji dokładniej zapoznać się z rozważaniami Słowa w książkach ks. Przemysława Śliwińskiego i ks. Marcina Kowalskiego, to przypominam, że na portalu Stacja7 w każdy piątek dodawane są komentarze do niedzielnej Mszy Świętej, które znajdziecie we wspomnianej serii książek.

Nie chciałabym na blogu pomijać tematu biblijnych tekstów, a mając do dyspozycji takie książkowe bogactwo, w każdą sobotę będą pojawiać się tu grafiki w stylu Bible Journaling i rozważania w nawiązaniu do niedzielnych komentarzy z serii książek Jutro Niedziela. Może taki kreatywny sposób przedstawiania najważniejszych cytatów sprawi, że słowa te zostaną z nami na dłużej?

Świętujmy niedzielę ze Słowem Bożym!