Skip to main content

Trwa październik, miesiąc modlitwy różańcowej, poświęcony Maryi. Choć oczywiście każdy czas jest dobry na modlitwę, to przyznam, że spokój, cisza, szept wypowiadanych, powtarzalnych słów na każdym paciorku wplata się wyjątkowo w jesienny klimat. Jest to także “rozgrzewka” przed Nowenną Pompejańską, która często startuje 1 listopada i trwa, aż do Wigilii. Wiem, że nasza zabiegana codzienność często weryfikuje, w jaki sposób i gdzie odmawiamy różaniec. Z pewnością wolelibyśmy rozsiąść się w ciszy w wygodnym fotelu, skupiając się tylko na tej konkretnej modlitwie, ale czasem odbywa się to tak zwyczajnie – w drodze do sklepu, na pocztę, w drodze do pracy, na przystanku czy robiąc przeróżne domowe czynności. Wplatamy modlitwę między nasze obowiązki.

„Ora et labora” – jak mawiał św. Benedykt.

Choć zapewne korzystacie z modlitewników, to prawdopodobnie nie zawsze macie przy sobie ich wydania książkowe. Warto stworzyć sobie w naszym smartofnie plik z duchowymi treściami, które zawsze sprawdzą się podczas łapania chwil w pędzie dnia codziennego. Wielokrotnie sama szukałam w sieci tekstów modlitwy, a przecież możemy zrobić użytek z naszych telefonów i stworzyć w jednym miejscu zbiór modlitewnych niezbędników z ciekawymi propozycjami różnych rozważań. E-booki można też oczywiście wydrukować i korzystać z nich w zależności od potrzeby – na spotkaniu wspólnoty, w domu, podczas rodzinnej modlitwy.

Do Syna swego nas prowadź to starannie przygotowany e-book, który z pewnością ułatwi codzienną modlitwę, a rozważania w nim zawarte sprawią, że każdy z nas odnajdzie w nich cząstkę siebie.

Kiedy pierwszy raz Matka Boża objawiła się pastuszkom w Fatimie powiedziała im wyraźnie:

„Odmawiajcie codziennie różaniec, aby uzyskać pokój dla świata i koniec wojny!”

Kiedy Matka Boża objawiła się dzieciom drugi raz, one już nieco odważniejsze, zapytały, czego Maryja od nich oczekuje. Odpowiedziała im:

„Chcę, żebyście codziennie odmawiali różaniec”.

A kiedy już sama Łucja prosiła Matkę Najświętszą o konkretne łaski, Maryja powiedziała jej, że aby je otrzymać, należy odmawiać różaniec. Podczas ostatniego objawienia, Maryja przekazała dzieciom, że jest Matką Bożą Różańcową.

Maryja wielokrotnie podczas swoich objawień podkreślała, że różaniec jest skuteczną formą modlitwy, która przynosi pokój, ratuje grzeszników, pomaga osiągnąć niebo. Chroni nas przed piekłem i jest błogosławieństwem na czas śmierci. Modlitwa ta przynosi nadzieję w czasie, gdy powoli zaczynamy ją tracić.

W modlitewniku znajdziecie instrukcję odmawiania różańca, informację, w które dni modlić się daną tajemnicą i przede wszystkim – piękne rozważania, które dodatkowo opatrzone są cytatem wprowadzającym w głębszą treść. Ale to nie wszystko! E-book zawiera również dodatkowe teksty modlitw oraz Pieśni Maryjnych, m.in.:

– Zawitaj Matko Różańca Świętego,
– Do Ciebie, Matko Szafarko Łask,
– Królowej Anielskiej śpiewajmy,
– Matko, która nas znasz.

Podczas modlitwy różańcowej towarzyszymy Maryi i Jezusowi w ich życiu. Różaniec pozwola nam w pełni zaufać tej najlepszej z Matek.

Przez Maryję do Jezusa!
Matko… „Do Syna swego nas prowadź”!