Skip to main content

Cześć!

Nazywam się Jagoda Kwiecień, jestem żoną Karola, mamą Matyldy i Mikołaja. Z zawodu po finansach, z powołania blogerka, recenzentka, Bookstagrammerka. Jestem autorką książki „Boski Bullet Book. Poczuj miętę do Słowa”, właścicielką sklepu z produktami do „biblijnego pamiętnikowania”. Pokazuję jak kreatywnie rozważać słowo Boże, propagując metodę Bible Journaling w Polsce. Pracując w Social Mediach staram się wyrażać poprzez twórcze działania i do tego także zachęcam moich odbiorców. Lubię kawę z cynamonem… i zapach lasu po deszczu!

Swojego bloga pod nazwą JAGOOPEPPERMINT prowadzę od 2012 roku. Początkowo miał on zupełnie inny charakter, pisałam bardziej dla branży beauty, opiniując produkty kosmetyczne. Nowe doświadczenia, pasje, role, w które dane mi było wejść jak bycie żoną, mamą, kobietą dbającą o ognisko domowe, pokazały mi – a właściwie to On mi pokazał – że piękno to nie tylko ta zewnętrzność, na której wcześniej się skupiałam. Bóg otworzył we mnie zupełnie inne przestrzenie, pozwolił dostrzec nowe talenty, które dzisiaj wykorzystuję, by robić coś na Jego większą chwałę.

“Chwalę Cię, Panie, całym sercem,
opowiadam wszystkie cudowne Twe dzieła” (Ps 9,2)

Dzisiaj jest mi bardzo miło napisać kilka słów powitania z zupełnie nowego dla mnie miejsca pracy. Tak! Jak się zapewne domyślasz, dołączyłam do zespołu Stacji7, co jest dla mnie początkiem nowej, ekscytującej przygody… w towarzystwie dobrych książek, wesołego, pomocnego zespołu i redakcyjnego klimatu, który sprzyja nowym pomysłom.

Zabawne w tej mojej osobistej historii związanej ze ścieżką zawodową jest wspomnienie sprzed kilkunastu miesięcy, kiedy to pewnego dnia, przeglądając nowe wpisy na stronie portalu, pomyślałam sobie:

„Ciekawe jakby to było pracować w tej redakcji?”

Jak widać, Pan Bóg jest wierny w pragnieniach, które wlewa w nasze serca – co nie pierwszy raz z resztą pokazuje mi w moim życiu. I nie, nie myśl, że On działa jak złota rybka! My sobie coś tam wymarzymy i pyk – nagle się to wydarza. Pamiętasz może rozdział z książki Wielki foch. O (nie)dojrzałości kobiet właśnie o takim tytule? Przeczytamy tam takie słowa s. Anny Marii Pudełko AP:

„Tak jak artysta czy konstruktor zna technikę powstania czy instrukcję obsługi swojego dzieła, tak samo Bóg, który nas stworzył, wie i może nam powiedzieć, kim jesteśmy, co w każdej z nas jest, czego same nie znamy. Jeśli będziemy poszukiwać tego same, stracimy dużo więcej czasu i będziemy szukały na oślep. A kiedy będziemy pytać Boga, kiedy Go posłuchamy, kiedy zapatrzymy się w Niego, to ta droga będzie o wiele szybsza, łatwiejsza, piękniejsza” (s. 109)

Zatem, On, jako najlepszy artysta i konstruktor, który doskonale nas zna i jako jedyny potrafi powiedzieć dokładnie kim jesteśmy, jaki ma względem nas plan, działa wtedy, kiedy uznaje, że dany czas jest dla nas najlepszy. Tak to sobie właśnie Pan Bóg wymyślił.

Osoby, które już w sieci obserwują moje działania od dłuższego czasu, wiedzą zapewne, że lubię pracować z książkami. Czytanie to dla mnie rozrywka, pocieszenie, oderwanie myśli, bezpieczna przystań. Wkraczając w nieznany świat pełen barwnych postaci, historii, wydarzeń, mam wrażenie, jakbym była uczestnikiem ekscytującej podróży! Lektura duchowa nieco się różni od czytania powieści. Zwykle smakuje się ją powoli, dając sobie czas na głębszą refleksję, odniesienia do własnego życia, wnioski. Warto traktować takie treści jak pokarm dla duszy… więc sięgajmy po same dobroci! 

W Stacji7 będę blogować, zajmować się sprawami książkowo-wydawniczymi, promocyjnymi, a także postaram się w interesujący, kolorowy sposób prezentować wybrane publikacje… w siedem minut! Jeśli jesteś ciekawy, jakie nowe tematyczne wpisy będą się tu jeszcze pojawiać, zachęcam do śledzenia naszego bloga.

P.S.
Czy to przypadek, że pierwszy swój blogowy wpis na Dobrociach dodaję w dniu wspomnienia bł. Carlo Acutisa, patrona internetu?
Nie sądzę! 😉

Do usłyszenia i ponownego spisania!

Jagoda Kwiecień.